Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Porównanie szlifierek kątowych DCG405 i DCG406

2023-12-08

Szlifierki kątowe to niezastąpione narzędzia w wielu przydomowych warsztatach, a także sprzęt, bez którego nie obędą się profesjonaliści świadczący m.in. usługi budowlane. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego urządzenia, ale my postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej dwóm modelom DCG405 oraz DCG406 znanej marki Dewalt. Jeżeli jesteś ciekawy, jakie są podobieństwa oraz różnice pomiędzy tymi sprzętami, to koniecznie zapoznaj się z poniżej przygotowanym wpisem.

Szlifierki kątowe DCG405 i DCG406 - podobieństwa pomiędzy modelami

Oba warianty szlifierek kątowych mają bardzo zbliżone do siebie parametry techniczne takie jak m.in. prędkość obrotowa na biegu jałowym (wynosi 9000 obrotów na minutę). Zarówno w jednym, jak i drugim modelu zaimplementowano silnik bezszczotkowy, hamulec elektroniczny i sprzęgło bezpieczeństwa. Ponadto są one zasilane akumulatorowo. Wśród podobieństw należy również wymienić wygląd korpusu (warto dodać, że w obu przypadkach są one antypoślizgowe), a także wyposażenie w wygodne, samozaciskowe nakrętki przeznaczone do szybkiego mocowania tarczy. DCG405 i DCG406 współpracują z tarczami o średnicy 125 mm, a ich wloty powietrza chronione są przez siatkę.

Różnice pomiędzy modelami DCG405 i DCG406

Mimo podobnego wyglądu korpusu to tam można znaleźć największe różnice pomiędzy oboma modelami. Największą z nich jest włącznik. W podstawowym modelu DCG405 Dewalt jest to włącznik boczny suwakowy z blokadą, która umożliwia ciągłą pracę bez konieczności notorycznego jego kontrolowania. By wyłączyć urządzenie, należy przesunąć włącznik do wyjściowej pozycji. Z kolei szlifierka kątowa DCG406 Dewalt została wyposażona w duży włącznik łopatkowy, co powoduje, że sprzęt jest włączony tylko wtedy, gdy włącznik jest przytrzymywany ręką przez użytkownika w sposób ciągły. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które może mieć swoje bardzo ważne zastosowanie, chociażby podczas prowadzenia prac na wysokości. Jest to także ułatwienie podczas szlifowania, gdyż nie występuje konieczność ciągłej zmiany położenia dłoni związanego z włączaniem i wyłączaniem urządzenia w trakcie wykonywania tej czynności.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 343 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-16
Szybka realizacja zamówienia, a zamówiony towar zgodny z opisem. Polecam
2024-04-10
Wszystko w porządku, szybka realizacja.
pixel